• JEDNOLETÝ: ELEKTRIKÁŘ - SILNOPROUD

• Absolvent po ukončení vzdělávání zvládá základní činnosti v elektroinstalaci, provozu a opravách elektrotechnických a technických zařízení budov. Získané dovednosti uplatňuje při samostatné práci. Obor je vhodný pro chlapce i děvčata.

Délka studia: 1 rok, kombinované studium

Zaměření: elektro

Podmínky přijetí: ukončené střední vzdělání s vyučením nebo maturitní zkouškou v jiném oboru vzdělání (nerozhodující v jakém), nebo absolventi VŠ, zdravotní způsobilost

• Organizace výuky: Teoretická výuka probíhá v budově na ulici Gen. Krátkého 30, Šumperk. Při úvodní inf. a seznamovací konzultaci na začátku šk. roku seznámí všichni vyučující žáky s tematickými plány v jednotlivých předm. pro daný šk. rok zpracovanými podle ŠVP daných oborů, specifikují a vysvětlí rozdělení učiva všech předmětů podle obtížnosti a náročnosti, blíže žáky seznámí s cíli předmětů a celkovou strukturou předmětů v ročníku. V průběhu každého pololetí se žáci vzdělávají a připravují samostatně v souladu s uvedenými doporučenými vzdělávacími plány a své znalosti si prověřují vypracováním zadaných kontrolních otázek, úloh, cvičení, samost. písemných prací a seminárních prací, které průběžně zasílají ke kontrole.

Základy elektrotechniky
            Materiály a technologie
            Elektrická měření
            Automatizační zařízení
            Elektrické stroje a přístroje
            Elektronika
            Technická dokumentace

Odborný výcvik: je zajištěn ve special. školních dílnách nebo na odborných pracovištích školy.