• OBCHODNÍK

• Obor je orientován na samostatně vykonávání obchodně-provozních, marketingových a organizačních činností. Úspěšným zakončením studia získá absolvent kromě maturitního vysvědčení také výuční list v oboru prodavač.
          • Kód oboru: 66-41-L/01

Zaměření: vykonávání obchodně-provozních, marketingových a organizačních činností

Podmínky přijetí: úspěšné ukončeni povinné školní docházky, splnění podmínek přijímacího řízení

Způsob ukončení studia: maturitní zkouška
            Poskytnuté vzdělání: střední vzdělání s maturitní zkouškou
            Certifikát: vysvědčení o maturitní zkoušce, výuční list v oboru 66-51-H/01 Prodavač

Získanou teorii uplatníš už ve speciálních hodinách na škole.

Naučíš se základy managementu – zejména řízení obchodních firem.

Můžeš se ucházet o studium na vysokých školách.
            Příprava zahrnuje teoretické a praktické vyučování. Teoretická výuka probíhá v budově na ulici Gen. Krátkého 30 v Šumperku, hodiny odborného výcviku jsou soustředěny do souvislých bloků v týdnu a probíhají v prostorách školy a v obchodních jednotkách v regionu.
            Německý jazyk, Občanská nauka,
            Dějepis, Fyzika, Chemie,
            Základy ekologie, Matematika,
            Tělesná výchova,
            Ekonomika. Účetnictví,
            Obchodní provoz. Právní nauka,
            Zbožíznalství, Administrativa provozu,
            Odborný výcvik, Fiktivní firma,
            Studentská společnost,
            Prezentační a komunikační dovednosti,
            Učební praxe,
            Seminář (cizí jazyk/matematika)

Maturitní obor Obchodník je orientován na uplatnění v praxi ve velkých, středně velkých i malých firmách. Absolvent se může uplatnit v pozici zaměstnance jako administrativní pracovník, vedoucí, referent, manager prodeje... nebo si založit vlastní firmu a být v pozici zaměstnavatele, možnost uplatnění je také ve státní správě.
          • Profil absolventa: Při vzdělávání získáte potřebné znalosti a vědomosti v oblasti provozu a řízení obchodních firem. Seznámíte se základními i doplňkovými formami prodeje zboží včetně e-commerce. Dále s účetnictvím (DE, podvojné účetnictví), administrativní a ekonomickou činností v obchodní firmě s použitím výpočetní techniky.
          • Požadavky na absolventa:
            ovládání principů tržního hospodářství
            osvojení problematiky obchodních jednotek ovládání účetnictví podniků, využívání informační technologie
            zajišťování prodejních akcí
            zajišťování nákupu a prodeje zboží
            poskytování poradenské služby o zboží
            vedení a vystavování obchodních písemností
            sestavování harmonogramů zásobování
            ovládání principů marketingu
            ovládání základních poznatků managementu – zejména řízení obchodních firem