• ELEKTROMECHANIK PRO ZAŘÍZENÍ A PŘÍSTROJE

• Absolvent je schopen provádění kvalifikovaných servisních prací na elektrotechnických zařízení a přístrojích. Mezi získané schopnosti patří instalace, zprovoznění, kontrola, údržba a oprava elektrotechnických zařízení a přístrojů.
            Zaměření: instalace zprovoznění, kontrola, údržba a oprava elektrotechnických zařízení a přístrojů
            Podmínky přijetí: úspěšné ukončení povinné školní docházky, zdravotní způsobilost

Absolventi se mohou uplatnit i jako soukromí podnikatelé.

Možnost poskytnutí stipendia.

Možnost zkráceného studia ve vybraných oborech.
            Teoretická výuka probíhá v budově na ulici Gen. Krátkého 30, Šumperk. Odborný výcvik je prováděn ve vlastním středisku školy.

Základy ekologie,
            Fyzika, Chemie,
            Tělesná výchova,
            Odborné předměty — např. Základy elektrotechniky,
            Elektrotechnologie,
            Elektrotechnická měření, Elektronika,
            Elektrické stroje a přístroje,
            Technická dokumentace,
            Ekonomika, Odborný výcvik
          • Profil absolventa: Absolvent je schopen provádění kvalifikovaných servisních prací na elektrotech. zařízení a přístrojích. Mezi získané schopnosti patří instalace, zprovoznění, kontrola, údržba a oprava elektrotechnických zařízení a přístrojů. Absolventi tohoto oboru vzdělání jsou středoškolsky vzdělaní pracovníci schopní vykonávat odborné práce u firem v oblasti různých elektrotechnických zařízení a přístrojů. Mezi další možnosti uplatnění patří servisní péče v technických službách, provozní technická údržba v průmyslových podnicích – např. automatické výrobní linky, strojní zařízení, měřící a regulační technika, kancelářská technika, spotřební elektronika a další. Je připraven pro získání odborné způsobilosti v elektrotechnice dle § 6, NV č. 194/2022 Sb.

Po ukončení vzdělávání jsou absolventi připraveni vykonávat instalaci, uvádění do provozu, kontrolu, údržbu a opravy elektrotechnických zařízení a přístrojů.

Zároveň se mohou uplatnit jako provozní elektrikáři, elektromechanici pro zabezpečovací techniku, mechanici měřících, regulačních a automatizačních zařízení, opraváři elektrospotřebičů a soukromí podnikatelé v oboru elektro např. chladící a mrazící zařízení, klimatizace, elektrické pohony a napájecí zdroje a další.