• JEDNOLETÝ: MECHANIK PRO PLYNOVÁ ZAŘÍZENÍ

• Absolvent získává další výuční list. Naučí se montovat zařízení související s rozvodem plynu a jeho spotřebou, ovládat montážní postupy pro rozvádění plynu jak v domovních rozvodech, tak i ve vnějších sítích uložených v zemi.

Délka studia: 1 rok, denní studium

Zaměření: strojírenství, plynárenství

Podmínky přijetí: ukončené střední vzdělání s výučním listem v oboru 36-52-H/01 Instalatér nebo s maturitní zkouškou
            Podmínky přijetí (pokračování): oboru 39-41-L/02 Mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení, zdravotní způsobilost
            Příprava žáků je organizována jako jednoleté denní studium – vždy jeden den teoretické výuky a čtyři dny odborného výcviku za týden v rozsahu stanoveném učebním plánem. Praktické vyučování – odborný výcvik, je zajišťováno na smluvních pracovištích školy u partnerských firem, teoretická výuka v budově školy Gen. Krátkého 30, Šumperk.

Stavební základ
            Plynárenská technologie