• KADEŘNÍK

• Absolventi se během studia naučí základy veškerých kadeřnických úkonů v klasickém i moderním provedení od základní péče o vlasy, přes stříhání, barvení, melírování, úpravy vlasů do účesu, společenské účesy.

Zaměření: veškeré kadeřnické úkony , střihy, barvení a melírování, trvalá ondulace, společenské účesy

Podmínky přijetí: úspěšné ukončení povinné školní docházky, zdravotní způsobilost

Český jazyk a literatura
            Cizí jazyk (angličtina nebo němčina)
            Občanská nauka
            Fyzika
            Chemie
            Základy ekologie
            Estetická výchova
            Tělesná výchova
            Informační a komunikační technologie
            Ekonomika
            Technologie
            Materiály
            Zdravověda
            Výtvarná výchova
            Psychologie
            Odborný výcvik
          • Profil absolventa:

Žáci se během studia naučí na profesionální úrovni provádět veškeré chemické kadeřnické úkony jako barvení, odbarvování, melírování vlasů různými moderními technikami, trvalou ondulaci v klasickém i moderním provedení. Vodovou ondulaci s různými konečnými úpravami dámských i pánských účesů, složitých společenských i soutěžních účesů. Stříhání i úpravy vlasů probíhají formou práce na zákaznících a modelech žáků v našich školních kadeřnických provozovnách. Žáci se s úspěchem prezentují na mnoha soutěžích a přehlídkách. Pro žáky připravujeme pravidelně různé akce, které podpoří jejich kreativitu.

Absolvent, který získá výuční list v tomto oboru, může uplatnit své získané odborné znalosti a dovednosti jako kadeřník.

Má také možnost si na naší škole doplnit vzdělání maturitní zkouškou (obor 64-41-L/51 Podnikání) a poté rozjet své vlastní úspěšné podnikání v tomto oboru. V případě zájmu má možnost pokračovat ve studiu na jakémkoliv typu vysoké školy.

Teoretická výuka probíhá v budově na ulici Gen. Krátkého 30, Šumperk. Odborný výcvik je prováděn ve vlastních kadeřnických střediscích školy.