• INSTALATÉR

• Obor poskytuje všeobecné i odborné vzdělání. Vytváří základní předpoklady k provádění odborných stavebních činností v oblasti instalačních prací. Absolvent se seznámí s montáží, údržbou a opravou rozvodů a mnoho dalšího.
            Zaměření: montáž, udržování a opravování vodovodních, odpadních, plynových a topných rozvodů
            Podmínky přijetí: úspěšné ukončení povinné školní docházky, zdravotní způsobilost, schopnost práce ve výškách a předpoklady k vykonání svářečského kurzu
            Certifikát: vysvědčení o závěrečné zkoušce, výuční list, svářečský průkaz ZK 311 W01 (plamen), osvědčení pro práci s mědí a plastem

Teoretická výuka a odborný výcvik se střídají ve 14 denním cyklu (týden/týden).

Teorie probíhá v budově na ulici Bulharská 8, Šumperk.

Odborný výcvik se realizuje v dílnách na ulici Bulharské a areálu firmy Dormer Pramet v Šumperku. Žáci vyšších ročníků jej mohou absolvovat u smluvních partnerských firem.
            Občanská nauka, Fyzika,
            Vytápění a ekologie, Ekonomie,
            Odborná cvičení,
            Instalace vody a kanalizace,
            Biologicko-chemické vzdělávání,
            Technické kreslení, Materiály,
            Stavební konstrukce,
            Odborný výcvik, Plynárenství,
            Matematika, Tělesná výchova

Během výuky získá svářečský průkaz, certifikát na pájení mědi a polyfúzní svařování.
          • Profil absolventa: Absolvent používá odbornou terminologii. Zhotovuje jednoduché instalační náčrty, hotové dílo zakreslí do výkresu. Umí se orientovat v tech-instalační dokumentaci a číst ji. Popíše tech. postup práce. Má znalosti týkající se vnějších rozvodů vody, kanalizace, topení a plynu, dále oborů elektro, regulace a měření. Orientuje se v základních cenových propočtech. Zná a dodržuje zásady BOZP. Chrání životní prostředí. Zákazníkovi je schopen poskytnout radu při volbě materiálu a návrhu optimálního instalačního řešení objektu. Pracuje s PC na uživatelské úrovni. Vědomosti z ekonomiky a podnikání mu umožňují orientovat se na trhu práce a v pracovně právních vztazích. Je připraven se dále vzdělávat a sledovat směry vývoje svého oboru.
            Absolvent se uplatní ve firmách při vykonávání odborných instalatérských prací. Může provádět montáž, opravy a údržbu vnitřních rozvodů studené a teplé vody, kanalizace, topení a plynu, včetně montáže armatur, zařizovacích předmětů a spotřebičů v objektech bytové, občanské, popřípadě průmyslové výstavby.
            Současně je připraven provádět veškeré přípojky. Pracovat může také v oblasti výrobní kontroly a kontroly jakosti výrobků, ekonomiky, obchodu a logistiky. A to jak v pozici zaměstnance, tak v pozici zaměstnavatele při výkonu vlastních podnikatelských aktivit.