• ZEDNÍK

• Absolvent je odborně vzdělaný řemeslník. Provádí stavební práce na novostavbách i při rekonstrukcích. Stipendium Olomouckého kraje. Stipendijní program firmy FORTEX - AGS, a.s. až 2000,- Kč/měs.

Zaměření: stavební činnosti

Podmínky přijetí: úspěšné ukončení povinné školní docházky, zdravotní způsobilost, schopnost práce ve výškách

Uplatníš se ve stavebních firmách nebo v živnostech.

Možnost poskytnutí stipendia.

Možnost dvouletého nástavbového vzdělávání ukončené maturitní zkouškou.
          • Organizace výuky (kde probíhá výuka): Teoretická výuka a odborný výcvik se střídají ve 14 denním cyklu (týden/týden). Teorie probíhá v budově na ulici Bulharská 8, Šumperk.

Občanská nauka,
            Fyzika, Chemie,
            Základy ekologie,
            Matematika, Tělesná výchova,
            Ekonomika, Odborné kreslení,
            Stavební materiály, Stavební technologie,
            Přestavby budov, Vybrané statě z oboru,
            Odborný výcvik
          • Profil absolventa: Absolvent používá odbornou terminologii. Využívá pracovní pomůcky, nářadí a stroje. Čte stavební výkresy, zhotovuje jednoduché náčrty. Popíše technologický postup práce. Provádí zednické práce při dodržení platných norem. Orientuje se na trhu se stavebním materiálem. Dodržuje předpisy bezpečnosti práce.

Spolupracuje s ostatními pracovníky. Zákazníkovi je schopen poskytnout radu při volbě materiálu či pracovního postupu. Pracuje s osobním počítačem na uživatelské úrovni. Je informačně gramotný. Vědomosti z ekonomiky a podnikání mu umožňují orientovat se na trhu práce a v pracovněprávních vztazích. Je připraven se dále vzdělávat a sledovat směry vývoje svého oboru.

Absolvent se uplatní ve stavebních firmách v povolání zedník nebo v živnostech. Provádí základní zednické práce na pozemních stavbách, tj. betonování, zdění z různých materiálů, vodorovné konstrukce, povrchové úpravy, jednoduché tepelné izolace a hydroizolace, osazování výrobků přidružené stavební výroby, práce při přestavbách budov.

Po zaškolení provádí speciální práce na stavbách jako zateplování budov, sanace vlhkého zdiva, obkladačské práce, jednoduché sádrokartonové konstrukce a výstavbu montovaných staveb.